Gde na kupanje? Kako do ostvra Koh Chang? Plaže za kupanje?
Ostrvo na Dunavu, ili kako ga popularno zovu Koh Chang za mene je otkrovenje. Ko je ovo mesto nazvao po tajlandskim ostrvima, nije pogrešio niti delić. Peščani sprud koji je nastao tek pre nešto manje od dvadeset godina, danas je raj za one koji predah traže u hladnoj vodi, dobroj muzici, kampovanju, pitomoj divljini. Sprud je sve veći i obrasao je rastinjem, mala džungla za sve koji žele da se sjedine. Nakon prve posete dobio sam utisak da ljudi koji iz ljubavi rade na održavanju svega zaista brinu o čistoći, prirodi i ugođaju svakog od nas. Za razliku od pre dve, tri godine kada je retko ko znao za ovu šerpu punu svega što volimo, ovih dana je sve više turista, te se nadam da autentičnost ovog mesta nećemo uništiti.
Zapratite me na instagramu za više ovakvih objava.
Pre svega, kako se dolazi do ostrva Koh Chang?
Prevoz se obavlja čamcima koji kreću sa obale kraj hotela Dunav u Sremskim Karlovcima. Lokaciju možete pogledati ovde. Ukoliko dolazite autom, parkirajte ga na parkingu desno od hotela (parking se plaća svakog dana, uplatu možete izvršiti slanjem SMSa, cena dnevne karte je 200 dinara). Vikendom saobraća nekoliko čamaca, mada svakako može biti gužve, tako da je bolje doći što ranije. Mi smo došli oko 11h i čekali u redu nešto više od pola sata. Vožnja čamcem do ostrva traje oko 10 minuta. Po povratku sa ostrva svi koji ne kampuju se vraćaju otprilike u isto vreme tako da može biti gužva oko 20 časova. Ukoliko je moguće vratite se malo ranije kako bi izbegli red.
Ostvro poseduje dve plaže, severnu i južnu, tj. drugu i prvu. Na drugoj, severnoj, više je mesto za chill, alternativu, odmaranje, pijuckanje, oživljavanje oblaka. Prva plaža je pak veća i pogodnija za decu. Tu su i čuvene mekike, bar Ajkula, teren za odbojku. Obe plaže su povezane stazom kroz šumu gde se zapravo nalazi kamp. Cena prevoza čamcem iznosi 150 dinara do prve ili 200 dinara do druge plaže, po smeru/ po osobi.
Da li se može jesti i piti na ostrvu?
Da, na samom ostrvu postoji nekoliko barova gde se može kupiti piće i hrana. Takođe možete poneti svoju hranu, niko vas neće proveravati. Budite sigurni da ste za sobom poneli sve otpatke. Na ostrvu postoje vidno obeležene kante za smeće.
Da li se može kampovati?
Da, kampovanje je dozvoljeno u predviđene delove za podizanje šatora. Uglavnom je to deo koji je unutar ostrva (čitaj: ne na plažama, tik uz reku). Mesto za šator košta 100 dinara tokom radnih dana, ili 200 dinara tokom vikenda, po osobi. Plaćanje kamp mesta uključuje korišćenje: kamp mesta za šator, sudopere sa tehničkom vodom, tuš kabine, upotrebu toaleta, punjenje laptopa ili telefona.
Gde se uopšte nalazi ostrvo?
Evo gde se Koh Chang nalazi na mapi.
Da li mogu povesti psa?
Ostrvo nažalost više nije pret friendly zbog bahatih vlasnika koji nisu adekvatno pazili na svoje ljubimce.
Brojevi telefona čamaca (ukoliko imate pitanja ili želite da zakažete vožnju):
Veselin – 0609564836
Otto – 0638575075
Ajkula – 0611707025
Javite svoje utiske!
Podržite moj rad i zapratite moju instagram stranicu! Hvala!
Podržite moj rad i pogledajte novi youtube video sa Aralskog mora!
svaka čast za tekst, planirao sam sutra da idem na ostrvo ali nisam znao ništa, kako da stignem tamo, gde šta kako, tekst kratak a sveobuhvatan, odlično!
Hvala Vlado! Jako mi je drago da Vam je poslužio!
super tekst, pridružujem se komentaru! čak sam poslala Veselinu poruku da vidim da li i u septembru idu čamci, išla bih možda ovih dana!
Interesuje me može li da se pravi roštilj na ostrvu? U smislu da ponesemo rešetku i to tamo improvizujemo
Da, da, može da se roštilja na ostrvu. Mislim da postoje mesta predviđena za to. Uživajte!
Da li je dozvoljeno povesti psa? 🙂
Hvala na tekstu!
Pre je bilo dozvoljeno, ali sam čuo od prevoznika da nažalost ostrvo više nije pet friendly.
Jel ima wifi pitam za druga